Президент підписав Закони щодо особливостей доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг та транспортного обслуговування таких осіб

Президент П. Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» та Закон «Про внесення змін до статті 31 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» щодо транспортного обслуговування осіб з інвалідністю».

…За його словами, інклюзія нерозривно пов’язана з нашим європейським вибором, тому надзвичайно важливо, що Закон про внесення змін до Закону «Про освіту» щодо інклюзивної освіти був дуже швидко розроблений та прийнятий Верховною Радою.

«Проблема не в тому, що раніше школам забороняли брати дітей з особливими потребами. Ні. Проблема в тому, що зараз після підписання цього Закону, дитині і батькам не можна відмовити. І ми маємо перетворити школу у справжню європейську освітню інституцію», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент упевнений, що зараз в Україні створено всі необхідні умови для розвитку інклюзивного освітнього середовища. «Однак успіхів у напрямку запровадження в Україні інклюзивної освіти можливо досягти винятково за рахунок забезпечення системного підходу. У цьому контексті слід відзначити роботу Уряду і Міністерства, яке, ініціюючи відповідні законодавчі зміни, демонструє дуже активну позицію в питаннях запровадження інклюзивної освіти. Спільними відповідальними діями ми всі, державна влада маємо забезпечити подолання бар’єрів у доступі дітей до освіти», – зазначив він (Офіційне інтернет-представництво Президента України (http://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakoni-shodo-osoblivostej-dostupu-osib-z-42194). – 2017. – 5.07).