Оперативна інформація  щодо захворюваності на грип, ГРВІ  і  COVID -19 по Косівському районі

Дата: 29.01.2024 15:11

Фото без опису

В Україні з 2 жовтня 2023 року  розпочався епідсезон ГРВІ 2023-2024рр.   Профільними спеціалістами Косівсько-Верховинського  міжрайонного  відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ »  щотижнево здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID -19.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 2708 осіб, в т. ч. 303 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  1694 дітей ( в основному школярі), що становить 62,5 % від усіх захворівших.  Також лабораторно підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого  та дитячого населення ( 4 дітей віком до 17 років).  Було госпіталізовано 311 осіб, в т. ч. 132 дітей. Зареєстровано 2 летальних випадки внаслідок COVID-19.  Згідно моніторингу захворюваності населення на гострі респіраторні вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (4-й з 22.01.2024р. по 28.01.2024р.)  захворіло всього 184 осіб  проти  195 випадків за попередній тиждень –  у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала  69,5 % - 128 особа проти 109 захворівших дітей попереднього тижня. Госпіталізовано всього 22 осіб, з них – 11 дітей у порівнянні з попереднім тижнем  -  госпіталізовано 34 осіб, з них 10 дітей.

По Косівському районі  від початку епідсезону проти грипу вакциновано 247 осіб.

В  період зростання захворюваності на грип, ГРВІ та Covid-19  необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя:

- уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина виникла у вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м;

-обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;

-якомога частіше провітрюйте приміщення;

-намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;

-прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути;

-частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує).

Однак найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу і Covid-19, є вакцинація   Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Вакцина проти грипу виготовляється щорічно і містить знешкоджені віруси грипу, актуальні для конкретного сезону. Саме тому щеплення проти цієї хвороби роблять щорічно. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями. Уберегтися від важкого перебігу корона вірусної хвороби та її наслідків можна завдяки вакцинації, яка є безоплатною для всіх мешканців України. В закладах охорони здоров’я району  наявна  вакцина від  Covid-19.  Вакцину проти грипу корейського та французького виробництва можна купити в аптеках району. Обидві  - пройшли державний контроль якості.

Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки.

Бережіть себе і своїх рідних. Прості речі рятують життя.

Косівсько- Верховинський

міжрайонний відділ