Щодо проходження профілактичних медичних оглядів декретованих контингентів населення.

Дата: 15.01.2024 12:57

Щодо проходження профілактичних

медичних оглядів декретованих

контингентів населення.

Протягом 2023року спеціалістами Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу проведено 2740 профілактичних бактеріологічних  та паризитологічних досліджень серед декретованого контингенту населення Косівського та Верховинського районів:

82,7% обстежених серед працівників закладів освіти, 6,2%- оздоровчих закладів ,4,5%-закладів охорони здоров’я ,3,2%–торгівлі, 1,6%- харчової промисловості, 1,2% –побутового обслуговування, 0,6 %- громадського харчування.

Як бачимо ,що керівники підприємств громадського харчування,торгівлі ,харчової та переробної промисловості,побутового обслуговування не приділяють належної уваги даному питанню. Що є порушенням вимог чинного законодавства та може стати причиною виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань.

Мета профілактичного медогляду:

• своєчасно виявити ранні ознаки гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), бактеріоносійство,загальні та виробничо зумовлені захворювання у працівників;

• забезпечити динамічне спостереження за станом здоров’я працівників;

• розв’язати питання щодо можливості працівника продовжувати роботу;

• провести відповідні оздоровчі заходи;

• запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб.

Спеціалістами відділу  надалі буде проводитися соціально-

гігієнічний моніторинг  проходження обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників,діяльність яких пов’язана з обслуговуванням

населення, згідно п.4 спільного  Наказу ДУ « Івано- Франківський ОЛЦКПХ МОЗ», Департаменту охорони здоров’я ОДА і Департаменту освіти , науки та молодіжної політики ОДА від 15.01.2020 р .№3/15/18 « Про організацію та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій».

Згідно Ст.45 Закону України  Про систему громадського здоров’я профілактичні медичні огляди — обов’язкова законодавча умова.  Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Начальник відділу                               Анатолій УЗЮМОВ

Ходан А.М.