Оперативна інформація  щодо захворюваності на грип, ГРВІ і  COVID -19 по Косівському та Верховинському районах

Дата: 08.12.2023 15:39

Фото без опису

В Україні з 2 жовтня 2023 року  розпочався епідсезон ГРВІ 2023-2024рр.  Профільними спеціалістами Косівсько-Верховинського  міжрайонного  відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ »  щотижнево здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції та COVID -19.

З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 1488 осіб, в т. ч. 186 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  979 дітей ( в основному школярі), що становить 66 % від усіх захворівших.  Також лабораторно підтверджено 3 випадки захворюваності на грип В і А ( 2 лабораторно підтверджені випадки грипу В та 1 лабораторно підтверджений  випадок грипу А серед дорослого населення). Було госпіталізовано 132 осіб, в т. ч. 71 дитина. Не зареєстровано летальні випадки.      За поточний (49-й з 01.12.2023р. по 07.12.2023р.) тиждень захворіло всього 185 особа, з них – 121 дитини віком до 17 років. Госпіталізовано всього 13 осіб, з них -7 дітей.      По Косівському районі  від початку епідсезону проти грипу вакциновано 239 осіб.

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями.  В закладах охорони здоров’я району  наявна  вакцина від  Covid-19  COMIRNATY .  Щеплення можна  отримати безкоштовно.  В аптеках наявні вакцини проти грипу. Тож українці можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея ;

ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція.

Це означає, що ці вакцини пройшли реєстрацію та безпечні до використання!

Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки.

Бережіть себе, вакцинуйтеся вчасно.

Косівсько- Верховинський

міжрайонний відділ