Міжнародний День відмови від куріння – подбайте про власне здоров'я

Дата: 22.11.2023 14:43

Міжнародний День відмови від куріння подбайте про власне здоров'я

16 листопада день  відмови від куріння. Пропонуємо вам подбати про себе та близьких, відмовитися від куріння та подолати цю залежність. Дим сигарет та викиди від електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну небезпечний як для курців, так і для тих, хто просто перебуває поруч рідних, друзів, колег. Тому, коли ви кинете курити, ви збережете своє здоров’я і навіть здоров’я близьких.

Антитютюнові норми, які набули чинності 11 липня 2022 року, покликані захистити здоров’я українців, а також забезпечити наше право на бездимне середовище. Заборона куріння в людних місцях це не про обмеження прав, а навпаки – ці норми стають на захист здоров’я.

Тож заборонене будь-яке куріння, вживання та використання тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет і пристроїв для нагрівання в приміщеннях усіх форм власності, на території спортивних та дитячих майданчиків, медичних установ, у під’їздах та підземних переходах.

У приміщеннях усіх форм власності має бути знак про заборону куріння і текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!» Відсутність такого знака є порушенням закону (зразок плаката зі знаком для друку можна взяти звідси:

https://center-life.org/wp-content/uploads/2022/09/Kurinnia-zaboroneno_4-ikonky-1.pdf ).

А якщо вас обкурюють в громадських місцях, де це заборонено, звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  ifdergprod@vetif.gov.ua або через сервіс Центру громадського здоров’я: https://bit.ly/46WcBdQ.