Стан атмосферного повітря і неінфекційна захворюваність
Стан атмосферного повітря і неінфекційна захворюваність
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) констатує, що забруднення повітря призводить до збільшення захворюваності та смертності в світі. Щороку в світі від забруднення повітря передчасно помирають мільйони людей. Ще кілька мільярдів щодня змушені дихати насиченим пилом та отруйними сполуками повітрям. Загалом близько 90 відсотків дітей проживають у містах, де повітря забруднене різними шкідливими речовинами.
Спеціалістами відділу щоквартально проводиться вимірювання рівня шкідливих речовин в атмосферному повітрі на перехрестях автомобільних доріг.На території Косівського та Верховинського районів не зафіксовано перевищення ГДР шкідливих речовин.
Джерела забруднення навколишнього середовища :
промислові підприємства,
транспорт,
побутове сміття,
гербіциди, нафтові розливи у водоймах,
пожежі, стихійні явища.
Виявлено, що поряд зі збільшенням концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі спостерігалося зростання рівнів захворюваності населення, у тому числі хворобами органів дихання, систем кровообігу, хворобами алергічного походження.
В Україні негативного впливу атмосферних забруднень зазнає близько 17 млн. осіб, або 34% всього населення. Вади розвитку дітей у містах із забрудненням навколишнього середовища трапляються в 3— 4 рази частіше, ніж у відносно чистих, хвороби органів дихання реєструються удвічі частіше, загальний рівень захворюваності населення на 25—40% вищий, вищий також рівень алергічних, онкологічних, серцево-судинних, генетичних та інших захворювань.
Бережіть своє здоров’я та навколишнє середовище в чистоті !!!
Фельдшер-лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії
Надія КАТЕРИНЯК