ЯК АДАПТУВАТИСЯ ДО ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА

Дата: 01.11.2023 12:21

ЯК АДАПТУВАТИСЯ ДО ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА

В Україні двічі на рік переводять стрілки годинника: у жовтні – на зимовий час, а у квітні – на літній. У 2023 році ми перевели стрілки на годину назад 29 жовтня о 04:00.

Для того, щоб така зміна режиму дня не стала стресом для організму, важливо до цього підготуватися.

Недостатність сну значно впливає на психічне здоров’я та загальну якість життя. Так, у здорових дорослих короткотривалі наслідки недостатності сну включають підвищену вразливість до стресу, погіршення якості життя, емоційний дистрес та розлади настрою, порушення пам’яті, складнощі з виконанням завдань.

Тож тримайте поради, як поліпшити якість сну та не постраждати від збою "внутрішнього" годинника через переведення стрілок

• не вживайте кофеїн за 6 годин до сну (каву, чай);

• відмовтеся від вживання алкоголю та тютюну, особливо перед сном;

• не вживайте важку, гостру та солодку їжу за кілька годин перед сном, але можна зробити легкий перекус;

• не займайтеся фізичною активністю перед сном, робіть це вдень, а ввечері оберіть легку прогулянку;

• регулярно провітрюйте кімнату, дотримуйтесь комфортного для себе температурного режиму;

• забезпечте тишу та зменште освітленість спальні під час сну, за 30 хвилин до сну не скрольте стрічку соцмереж, вимкніть телевізор та комп'ютер. І взагалі уникайте ввечері емоційного навантаження, яким багаті гостросюжетні фільми та тривожні новини.

Головне правило повноцінного сну — його регулярність та більш-менш однакова тривалість. Дорослим віком 18–60 років рекомендовано спати не менше ніж 7 годин на добу, дітям 6–12 років — 9–12 годин, 13–18 років — 8–10 годин.

Важливо пам'ятати, що позбавлення людини сну - це жахливе катування, адже правильний сон завжди вночі.