Щодо проходження профілактичних медичних оглядів декретованих контингентів населення.

Дата: 17.10.2023 11:07

Щодо проходження профілактичних

медичних оглядів декретованих

контингентів населення.

Профілактичні медичні огляди — обов’язкова законодавча умова, дотримання якої надає право:

• роботодавцевідопустити працівників до виконання їх трудових обов’язків;

• працівникамвиконувати свою роботу.

Мета профілактичного медогляду:

• своєчасно виявити ранні ознаки гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), бактеріоносійство,загальні та виробничо зумовлені захворювання у працівників;

• забезпечити динамічне спостереження за станом здоров’я працівників;

• розв’язати питання щодо можливості працівника продовжувати роботу;

• провести відповідні оздоровчі заходи;

• запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних хвороб.

Протягом 3 кварталу 2023року року спеціалістами Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу проведено   профілактичні дослідження серед 1183 працівників декретованої групи населення Косівського та Верховинського районів:

Найбільш відповідальне ставлення щодо  проходження медичних оглядів у працівників закладів освіти,поряд з тим як керівники підприємств громадського харчування,харчової та переробної промисловості,побутового обслуговування ,торгівлі не приділяють належної уваги даному питанню. Що є порушенням вимог чинного законодавства та може стати причиною виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань.

Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів. Вони  проводяться відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 26).

Повідомляємо Вас,що забезпечення соціально-гігієнічного моніторингу

проходження медичних оглядів та проведення лабораторних обстежень

декретованих контингентів в Косівському та Верховинському районах, згідно

п.4 спільного Наказу ДУ « Івано- Франківський ОЛЦКПХ МОЗ»,

Департаменту охорони здоров’я ОДА і Департаменту освіти , науки та

молодіжної політики ОДА від 15.01.2020 р №3/15/18 « Про організацію та

проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників

окремих професій»,покладено на Косівсько – Верховинський міжрайонний

відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики

МОЗ». Тому працівниками відділу регулярно здійснюються моніторингові візити на  підприємства,установи,організації діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення,в ході яких виявляється допуск до роботи працівників без проходження профілактичного медичного огляду. «Особиста медична книжка» № 1-ОМК повинна знаходитися на робочому місці!

Законодавством визначено,що керівники підприємств,установ та організацій несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я населення ,спричинені допуском до роботи осіб,які не пройшли обов’язкового медичного огляду.

Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються й можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Зав.відділення  епідеміологічного нагляду(спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань                          Анастасія Ходан         Фото без опису