До Всеукраїнського дня бібліотек

Дата: 01.10.2023 12:19

До Всеукраїнського дня бібліотек

Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства, одне із масових та доступних джерел інформації.

На початок 2023 року на Прикарпатті функціонувало 687 публічних, спеціалізованих і спеціальних бібліотек (з них 32 – для дітей та 2 – для юнацтва), 587 – у сільській місцевості, 100 – у міській місцевості.

Бібліотечні фонди містять 6722,5 тис. примірників видань, з яких 6557,6 тис. друковані, 163,2 тис. аудіовізуальні та 1,7 тис. – на електронних носіях.

У 2022 році в Івано-Франківській області послугами бібліотек скористалось 394 тис. читачів, з них більше третини читачі у віці до 18 років.

Послуги із забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів надавали 985 бібліотечних працівників. Загалом протягом року із бібліотечних фондів  видано 6798,7 тис.  примірників видань. У середньому кожен читач упродовж  року отримав 17 видань, а кожним працівником бібліотеки видано 6,9 тис. примірників.

Серед примірників, які містяться в бібліотечних фондах області, 70,2% видано українською мовою,  28,8% російською, 1,0%іншими мовами.

Крім того, у закладах освіти області працює 581 бібліотека, зокрема 554 бібліотеки – у закладах загальної середньої освіти, 19 – у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та 8 – у закладах вищої освіти, з бібліотечним фондом 6022,1 тис. примірників.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області вітає усіх працівників бібліотек із професійним святом, бажає успіхів у подальшому розвитку та плідної партнерської співпраці у використанні сучасних інформаційних ресурсів!

Примітка. Інформація наведена за даними управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Довідки за телефоном: (0342)79 20 46; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.

Більше інформації: https://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ОSVITA.htm