Питний режим в освітніх закладах

Дата: 01.10.2023 12:15

Фото без опису

Забезпечення питного режиму дітей - важлива складова розвитку та збереження здоров'я  дитини! Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозкуВода унікальна, вона легко засвоюється, бере участь у всіх життєво важливих процесах в організмі, допомагає регулювати температуру тіла.

Єдиних норм споживання рідини для дітей немає, але можна орієнтуватись на рекомендації Міністерства охорони здоров'я України:

• діти від 1 до 4 років - 2-4 склянки;

• діти від 4 до 8 років - 5 склянок;

• діти від 9 до13 років – 7-8 склянок;

• діти 14 і більше років - 8-11 склянок.

В Україні діє Санітарний регламент, який містить низку новацій, спрямованих на забезпечення здорового харчування дітей в закладах освіти. Одним із компонентів організації харчування дітей є питний режим. Якщо раніше йшлося про забезпечення питної води під час прийому їжі, то тепер Санітарний регламент передбачає доступ дитини до питної води протягом усього періоду перебування в освітньому закладі.

Організація питного режиму повинна сприяти задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді. Питні фонтанчики слід розміщувати із розрахунку 1 на 100 учнів. Вода в них повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. У разі відсутності в закладі освіти питних фонтанчиків кожна дитина за потреби повинна отримати кип'ячену або фасовану воду в індивідуальному посуді. Кип'ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури, її зберігають у добре вимитому посуді і міняють не рідше ніж 1 раз на добу.

При використанні установок із дозованим розливом негазованої фасованої води заміна ємності повинна здійснюватися не рідше одного разу на 2 тижні, вода повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, що підтверджується виробником. Можлива організація індивідуального питного режиму (особистої пляшки з водою).

Потреба у воді в дітей вища, ніж у дорослих. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня і особливо під час активних ігор чи занять спортом. Кількість води, яку має споживати дитина протягом дня, залежить від багатьох факторів: статі, віку, рівню фізичної активності, температури повітря, погодних умов та клімату.

Вода – дуже важливий компонент здорового харчування.

Лікар з загальної гігієни

Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Володимир  БОВИЧ