Космацька громада
Івано-Франківська область, Косівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

   Вплив тютюнопаління на серцево-судинну систему

Дата: 07.09.2023 16:19
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

     Вплив тютюнопаління на серцево-судинну систему
 
  Інсульт  і на далі залишається однією з головних причин смерті та інвалідизації серед українців. Проте,інсульт можна профілактувати,вплинувши  на основні фактори ризику.

 Тютюнопаління – один з основних факторів ризику інсульту, навіть у малих дозах тютюн негативно впливає на ваше здоров’я! Тютюн є другою після артеріальної гіпертонії провідною причиною серцево-судинних захворювань. 
   Під впливом тютюнового диму, відбувається адгезія, тобто налипання формених елементів крові до стінки судини, це зумовлює утворення тромбів. Якщо тромб утворюється в коронарних судинах чи судинах мозку, це в свою чергу, спричиняє розвиток інфаркту/інсульту відповідно.

  Негативний вплив на серцево-судинну систему при палінні пов’язаний зі згубним впливом всіх компонентів тютюнового диму, до складу якого входить понад 4 000 хімічних речовин, з яких 250 – фармакологічно активні, токсичні, мутагенні, а понад 50 – канцерогенні. 

 Загальновизнано, що вплив факторів тютюнового диму на серцево-судинну систему, в першу чергу, обумовлений роллю нікотину й оксиду вуглецю

  При впливі нікотину на серцево-судинну систему спостерігається підвищення частоти серцевих скорочень, артеріального тиску, швидкості скорочення міокарда, збільшення споживання міокардом кисню. Підраховано, що серце людини, яка палить, за добу робить на 12 000-15 000 скорочень більше, ніж серце людини, яка не вживає тютюн. Такий посилений режим роботи серця веде до його передчасного «зношування». Після випалювання 2-3 цигарок дрібні кровоносні судини спазмують, цей стан  зберігається 20-30 хвилин. У тих, хто палить 1 пачку цигарок в день, судини постійно перебувають у стані спазму – в результаті порушується нормальна трофіка багатьох тканин організмуПостійний спазм кровоносних судин є істотним чинником розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби.

  Оксид вуглецю утворює міцне з’єднання з гемоглобіном ,утворюючи карбоксигемоглобін, що призводить до погіршення доставки кисню до тканин і органів – настає кисневе голодування тканин. У курців зі стажем -концентрація карбоксигемоглобіну в крові досягає 7-10%. Це на третину, а то й наполовину зменшує можливості «нормального» гемоглобіну доставки кисню до серцевого м’яза, що в 21 раз підвищує ймовірність появи атеросклеротичних бляшок в кровоносних судинах , головного чинника порушення прохідності судин та як наслідок інфаркту, інсульту.

 

Згідно досліджень :

 -Дві п'ятих усіх смертей від інсульту у віці до 65 років пов'язані з курінням.
  -Куріння подвоює ризик ішемічного інсульту та збільшує ймовірність геморагічного інсульту в 4 рази.
   асивне куріння підвищує ризик інсульту на 20-30%.
  -Через п’ять років після відмови від куріння ризик інсульту для колишнього курця майже такий самий, як і для людини, яка не курила все життя.

Дізнатись про дієві методи відмови від куріння можна:на сайті https://stopsmoking.org.ua/
 
 Бережіть себе!!!Турбота про здоров'я- наш вклад у перемогу!!!!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь