Цінова ситуація на споживчому ринку у липні 2023 року

Дата: 18.08.2023 15:16

Цінова ситуація на споживчому ринку у липні 2023 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, споживчі ціни в липні 2023р порівняно з червнем 2023р. в області знизилися на 0,9%, в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією території та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) – на 0,6%, з початку року зросли на 3,7% та 4,0% відповідно.

У липні п.р. зниження споживчих цін на 1,20,2% зафіксовано майже в усіх регіонах України, за винятком Черкаської та Харківської областей, де споживчі ціни зросли на 0,1–0,2%.

На споживчому ринку області в липні 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 2,4%. Найбільше (на 21,5%) подешевшали овочі. На 8,6–1,0% знизилися ціни на яйця, маргарин, продукти переробки зернових, макаронні вироби, сало, молоко, фрукти. Водночас на 2,8–0,3% зросли ціни на кондитерські вироби з борошна та цукру, цукор, сметану, сир і м’який сир (творог), соняшникову олію, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, кисломолочну продукцію, масло.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,1%, у т.ч. тютюнові вироби – на 1,5%, алкогольні напої – на 0,7%.

Ціни на транспорт підвищилися на 2,8% в основному через подорожчання  палива та мастил на 7,6%.

У сфері освіти ціни зросли на 1,3%, що повязано з підвищенням плати за навчання на курсах іноземних мов на 5,9%.