Косівсько-Верховинський міжрайонний  відділ ДУ  «ІФОЦКПХ МОЗ» інформує:

Дата: 18.08.2023 15:01

Косівсько-Верховинський міжрайонний  відділ ДУ  «ІФОЦКПХ МОЗ» інформує:

з метою попередження зростання захворюваності  в Україні організовано проведення  загальнонаціональної  « Catch up  кампанії імунізації нещепленого дитячого населення від кору, епідемічного паротиту та краснухи “.

Так , заклади  охорони  здоров’я на  підпорядкованій  Вам території, проводили  планування кількості  дітей, які  не отримали обов’язкові  щеплення  проти кору,паротиту  та  краснухи , зокрема:

• КНП «Космацька АЗПСМ » - план  до виконання  713 дітей;

З  отриманих  агрегованих  даних  з НЗСУ  за  період з 01.05.2023 року по 22.07.2023 року закладами  виконано :

• КНП « Космацька АЗПСМ» - виконано 23 щеплення, що  становить

3.2 %.

Усі  регіони  України , в  тому  числі  і  заклади  охорони  здоров’я  Верховинського району, на  100 % забезпечені  вакциною КПК як  для  рутинної вакцинації дітей так  і  для «наздоганяючої « кампанії , проте  темпи  вакцинації  бажають  бути   значно  кращими.

За  проведеними  розрахунками  МОЗ, задля  охоплення  щепленнями  всіх  підлягаючих  дітей  до  початку  освітнього  процесу, у  тиждень  необхідно  проводити  близько  30 тисяч  щеплень  по  Україні12 % від  запланованої кількості.

Слід зауважити, що щеплення  проти кору , паротиту  та  краснухи  є  обов’язковими:

зі статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»    до  обов’язкових відносять профілактичні щеплення проти:

• туберкульозу;

• поліомієліту;

• дифтерії;

• кашлюку;

• правця;

• кору, паротиту  та  краснухи;

• гепатит В;

• гемофільна  інфекція.

Статтею 15 Закону  України «Про захист  населення  від  інфекційних  хвороб»  чітко визначено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Враховуючи  зазначене вище, просимо  активізувати  роботу  медичних  працівників  закладів  охорони  здоров’я  Верховинського ТГ   по  надолужуванню  щеплень  дітям  проти  кору, паротиту  та  краснухи, забезпечити  доступність  до  послуг  вакцинації  усіх  підлягаючих  контингентів, у  тому  числі  і  вимушено  переміщених  осіб, забезпечити 100 %  виконання  плану  щеплень  до  початку  освітнього  процесу.