Виробництво сільськогосподарської  продукції в Івано-Франківській області у 2022 році

Дата: 10.07.2023 10:38

Прес-випуск

Виробництво сільськогосподарської  продукції в Івано-Франківській області

у 2022 році

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує. У 2022р. в області вироблено продукції сільського господарства (у постійних  цінах 2016р.) на суму 14251,5 млн.грн, або 2,7% загальнодержавних обсягів. Індекс виробництва сільськогосподарської продукції до попереднього року склав 98,1%, що відповідає 4 місцю серед регіонів держави.

Обсяги виробництва продукції рослинництва склали 9013,2 млн.грн (63,2% загальнообласного виробництва) і скоротились проти 2021р. на 2,5%.  На культури зернові та зернобобові припадало 32,7% продукції рослинництва, картоплю, культури овочеві та  баштанні продовольчі – 30,2%, культури технічні –  29,8%.

Продукції тваринництва у 2022р. вироблено на суму 5238,3 млн.грн (36,8% загальнообласного виробництва), що на 0,9% менше, ніж роком раніше. У тваринництві традиційно переважають вирощування сільськогосподарських тварин (59,9% загальних обсягів) та виробництво молока (31,7%); частка яєць у виробництві продукції тваринництва склала 5,9%.

Підприємствами, як основними виробниками товарної сільськогосподарської продукції, у 2022р. вироблено продукції сільського господарства на суму 6261,6 млн.грн, або 43,9% загальнообласних обсягів. Індекс виробництва сільськогосподарської продукції порівняно з 2021р. у підприємствах склав 96,8%, що відповідає 3 місцю серед регіонів держави.   У структурі продукції підприємств переважає продукція землеробства, питома вага якої у 2022р. склала 71,3%.

Господарствами населення у 2022р. вироблено продукції сільського господарства на 7989,9 млн.грн, що  на  0,9%  менше, ніж  у  2021р. Продукції рослинництва ними за рік вироблено більше на 1,3%, продукції тваринництва – менше на 3,6%.

Примітка. Дані  можуть бути уточнені.

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗОВЕ.