На Верховинщині проведено щорічну весняну ревізію пасік

Дата: 15.06.2023 14:05

На Верховинщині проведено щорічну весняну ревізію пасік

Спеціалістами Верховинського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проведено щорічну весняну ревізію 161 пасіки з метою попередження виникнення інфекційних та інвазійних захворювань бджіл.

Кожний пасічник бажає мати здорові та повноцінні бджолині сім’ї для отримання доброякісної продукції бджільництва.

Спеціалісти Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини наголошують, шо для попередження виникнення інфекційних та інвазійних захворювань бджіл, необхідно проводити щорічну весняну ревізію пасіки.

Така ревізія здійснюється працівниками державної служби ветеринарної медицини до 15 травня поточного року.

Під час здійснення весняної ревізії фахівець проводить клінічний огляд бджолосімей, відбирає патологічний матеріал (підмор бджіл та розплід) для проведення лабораторних досліджень на інфекційні та інвазійні захворювання, а саме: американський та європейський гнильці, нозематоз, варооз та акарапідоз.

За результатом клінічного огляду та лабораторних досліджень вносяться відомості у паспорт пасіки та засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

Наголошуємо: у разі виникнення підозри чи/або факту отруєння бджіл одразу необхідно звернутися із заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування для проведення обстеження пасіки і фіксації випадків отруєння.