Дата: 06.04.2023 14:35

СКАРЛАТИНА

По  Косівському  району  протягом   останніх 2 тижнів  відмічається   зростання  кількості  хворих на  скарлатину. Так зареєстровано 3  випадки  скарлатини серед  дитячого населення  Косівського району. Це діти  віком 2 роки, 7 та 8 років.

Останні  випадки  захворюваності  на  скарлатину  в  районі  реєструвалися  в  2019 році; за рік було зареєстровано 4 випадки захворювання  серед дитячого населення.

Захворюваність на скарлатину повсюдна, але у країнах з помірно холодним і вологим кліматом вона реєструється частіше. Як правило, кількість хворих збільшується  восени і взимку.

В цьому сезоні відмічається різкий підйом захворюваності на скарлатину серед дітей та осіб молодого віку. У Британії було зафіксовано понад 4,5 тис. випадків захворювання на скарлатину (впродовж осені 2022 року). Зростання захворюваності відбулося і в інших країнах Європи, що пов’язано із адаптацією збудника у зв’язку з тривалими глобальними обмежувальними заходами.

Скарлатина - це інфекційне захворювання, яке викликає ß-гемолітичний стрептокок групи А. Для хвороби характерні дрібні точкові висипання, підвищення температури і озноб, загальна інтоксикація.

На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1-9 років. Причиною скарлатини є стрептокок групи А, який може викликати ураження нирок, ангіну, ревматизм, хронічний тонзиліт та інші. Збудники скарлатини легше поширюються при тісному контакті, наприклад між членами сімʼї, у дитячих садочках, школах, офісах. Скарлатина розвивається за умови зниження імунітету в момент передачі інфекції.

Профілактика скарлатини:

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень + 12 днів їм не можна відвідувати місця великого скупчення людей: школи, офіси тощо. Тож ізоляція триває мінімум до 3 тижнів.  Тижневий карантин в класі шкільного або дошкільного закладу, який відвідує дитина ). На жаль, від скарлатини не існує вакцини і попередити зараження неможливо.

Дієва профілактика скарлатини включає:

• дотримання правил особистої гігієни;

• регулярне вологе прибирання і провітрювання приміщень;

• обмеження перебування в місцях масового скупчення людей.

При появі  перших ознак недуги необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Бережіть себе і будьте здорові!

Зав. відділення епіднагляду ( спостереження)

та  профілактики  інфекційних  захворювань                    Людмила Гавронська