Дата: 21.03.2023 16:25

Фото без опису

Застерігаємо садоводів: з підвищенням температури повітря активізується розвиток шкідників плодових культур

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформують: погодні умови зимового періоду були сприятливими для збереження високого зимуючого запасу шкідників, які накопичилися впродовж минулорічної вегетації.

За температури повітря +8-10ºС розпочинається розвиток комплексу шкідників саду (щитівки, попелиці, кліщі, медяниці, тощо), а за температури повітря +12-14 ºС настає період початку їх активної шкодочинності.

По термінах сірий брунькоїд з’являється першим, згодом виходитимуть яблуневий квіткоїд, букарка, казарка та інші.

За температурного режиму, що складається, це може проходити дуже швидко та інтенсивно і може призвести до істотних пошкоджень плодових, зокрема, яблуневим квіткоїдом, одна самиця якого здатна відкласти від 30 до 100 яєць в бутони яблуні, груші, глоду, личинки, що відроджуються, в процесі живлення цілком їх знищують.

В зв’язку з вищенаведеним, слід постійно обстежувати сади на наявність заселення садовими довгоносиками та їх шкідливість.

В разі встановлення перевищення економічних порогів шкідливості (ЕПШ) (сірого брунькового довгоносика - 3-5 жуків на 1 м гілок, букарки - 30–40 жуків на дерево, казарки – 7-9 жуків на дерево, яблуневого квіткоїда - 30–40 жуків на дерево при струшуванні або 10-15% пошкоджених бруньок), необхідно проводити захист плодових одним із препаратів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.