Дата: 01.02.2023 15:08

Прес–випуск

Цінова ситуація на споживчому ринку у грудні 2022 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у грудні 2022р. порівняно із листопадом 2022р. в області становила 0,9%, за рік у цілому 26,3%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 0,7% та 26,6% відповідно.

На споживчому ринку області у грудні 2022р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. На 5,4–2,2% подорожчали молочні продукти та молоко, фрукти, масло, овочі, хліб, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 4,2–0,9% подешевшали маргарин, яйця, продукти переробки зернових, рис.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подешевшали на 0,7%, що пов’язано з акційними знижками на алкогольні напої на 1,8%. Разом з тим на 0,5% подорожчали тютюнові вироби.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 0,5%, відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання амбулаторних послуг на 2,7%.

Ціни на транспорт зросли на 1,2% в основному через подорожчання автомобілів на 1,8%, палива та мастил на 1,6%.