Дата: 10.01.2023 09:17

З 01 СІЧНЯ СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ЗДІЙСНЮЄ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

З 01 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України.

Відтепер Пенсійний фонд України виплачуватиме:

– допомогу по тимчасовій втраті працездатності («лікарняні»);

– допомогу  по вагітності і пологах («декретні»);

– допомогу на поховання застрахованим особам, в т. ч. потерпілим на виробництві;

– одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розміри цих виплат для громадян зберігаються, а розмір деяких – навіть збільшується.

Якщо у застрахованих осіб виникатимуть питання щодо страхових виплат, уже з 2 січня вони можуть звертатися за консультацією до спеціалістів будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або Контакт-центру Пенсійного фонду України.

Як установа, що має найбільш розгалужену мережу територіальних органів та є держателем і адміністратором електронного реєстру листків непрацездатності (складової частини реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування), Пенсійний фонд України відтепер здійснює:

● призначення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до Закону;

● профілактику нещасних випадків на виробництві;

● проведення перевірок обґрунтованості видачі, продовження листків непрацездатності та документів, що є підставою для їх формування, на базі інформації з електронних систем та реєстрів;

● контроль за використанням страхувальниками страхових коштів.