Космацька громада
Івано-Франківська область, Косівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація

Дата: 29.11.2022 15:19
Кількість переглядів: 109

Чи небезпечне залізо у воді?

 


   Знайома ситуація, коли ви відкриваєте водопровідний кран, а звідти замість прозорої води тече неапетитне «щось» іржаво-коричневого кольору з неприємним металевим присмаком (якщо ви зважитеся її спробувати ?

  Це вода з підвищеним вмістом заліза. При висиханні на тканині або поверхні раковини така вона залишить бурі розводи.

   У чому ж причина високого вмісту заліза у воді? В першу чергу, причина криється в джерелах водопостачання. Так, вода зі свердловини, вже може містити підвищену концентрацію заліза, якщо їм багата дана місцевість.

  Присутність іржі в водопроводі, звичайно, не смертельна, тільки от використовувати таку воду для пиття, приготування їжі та навіть прання вам навряд чи захочеться.

  Двовалентне (розчинене) залізо в воді не впливає на її колір і прозорість. При взаємодії з киснем, воно перетворюється в тривалентне залізо (іржу), яка, забарвлює воду в жовтий колір.
   Як двовалентне, так і тривалентне залізо негативно впливає на здоров'я людей. Воно погіршує органолептичні властивості води, випадає в осад, впливаючи на ефективність роботи і термін експлуатації трубопроводів, сантехнічного обладнання і побутової техніки.

  Але часто причина високого вмісту заліза в воді – не природні особливості, а зношені труби. Часом це просто банальна іржа, що накопичилася за роки експлуатації. Але є і ще один фактор – так звані залізисті бактерії. Ними буквально «обростають» старі труби, а продукти їх  життєдіяльності потрапляють у воду, забруднюючи її.


 Норма вмісту заліза у воді (згідно ДСанПіН 2.2.4-171.10) – не більше 0,2 мг / дм3. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я вважає, що безпечною добовою нормою заліза для людини є 0,8 мг на кілограм ваги.
  Залізожиттєво необхідний для розвитку і функціонування людського організму елемент. Його недолік в воді стає причиною:
 сухості шкіри;
 проблем з волоссям;
 ламкості нігтів;
 поганого апетиту;
 занепаду сил, запаморочень або непритомності;
 проблем з пам'яттю, дратівливості і сонливості;
 простудних і кишкових захворювань;
 зниження імунітету.


 Як правило, організм створює резервні запаси заліза в селезінці і печінці. Потім в разі гострої необхідності, направляє залізо в необхідну зону. Таким чином, підвищене залізо у воді впливає на здоров'я не кращим чином, по тому, що створює додаткове навантаження на органи, в яких накопичилося залізо.
 Перевищення норми концентрації двовалентного і тривалентного заліза у воді також може стати причиною виникнення цілого ряду захворювань:
 порушень метаболізму;
 проблем з селезінкою і нирками;
 проблем з шлунково-кишковим трактом (печія, нудота, блювота, запор, діарея і метеоризм);
 погіршення стану шкірного покриву;
 слабкості і запаморочення;
 захворювань печінки, діабету і артриту.
 
 Тому розширений аналіз води і при необхідності її очистка  – обов'язкові етапи підготовки якісної і повністю безпечної для вживання здоров'я людей води.

 

Для дослідження проб питної води на звертайтеся до спеціалістів санітарно-гігієнічної лабораторії Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу ДУ «ІФОЦКПХМОЗ»,м.Косів,пров.Шевченка,10.
 
 
 
 
 
 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь