Дата: 18.05.2022 15:06

В Україні затвердили порядок державної реєстрації тваринницьких потужностей згідно з вимогами ЄС

Кабінет Міністрів України постановою 461 від 19.04.2022 року затвердив Порядок здійснення державної реєстрації тваринницьких потужностей та операторів ринку, а також Порядок затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик.

Вказані документи визначають чітку й прозору процедуру:

• здійснення державної реєстрації тваринницьких потужностей та операторів ринку, яка відбуватиметься відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу;

• затвердження тваринницьких потужностей для експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик, відповідно до законодавства ЄС.

Очікується, що імплементація положень Регламенту (ЄС) № 2016/429 (Регламент введено в дію 21 квітня 2021 року) дозволить підвищити ефективність протиепізоотичих заходів та заходів державного контролю. Як наслідок це забезпечить покращення епізоотичної ситуації на території України, де сьогодні з певною періодичністю фіксуються спалахи інфекційних хвороб тварин. А вітчизняні оператори потужностей зможуть наростити свій експортно-імпортний потенціал.