Дата: 08.02.2022 11:56

Стан виплати заробітної плати

працівникам області

на 1 січня 2022 року

Головне управління статистики інформує.

Загальна  сума  заборгованості  з  виплати  заробітної  плати  найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (юридичних осіб, активних на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) протягом грудня 2021р. зменшилася на 11%, або на 6,2 млн.грн, і на 1 січня 2022р. склала 50,2 млн.грн, що становить 1,9% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2021р.

Зменшення суми невиплаченої заробітної плати у грудні 2021р. відбулося у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги                (на 2,4 млн.грн), у сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (на 2 млн.грн), у промисловості (на 1,3 млн.грн), у сільському, лісовому та рибному господарстві (на 497,4 тис.грн). Водночас збільшення суми боргу зафіксовано у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 20,5 тис.грн), а також сфері операцій з нерухомим майном (на 23,7 тис.грн). У сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів сума боргу залишилась на рівні                1 грудня 2021 року.

Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадає на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (48,2%) та промисловість (40,7%).

Кількість  працівників,  які своєчасно  не  отримали  заробітну  плату,  на 1 січня 2022р. становила 1557 осіб, що складає 0,9% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області. Кожному із зазначених працівників не було виплачено в середньому по 32,2 тис.грн, що у 2,3 раза перевищує середню заробітну плату за грудень 2021р.