Дата: 30.11.2021 16:24

Прес-випуск

Демографічна ситуація в області у січні–вересні 2021 року

Головне управління статистики інформує. Чисельність наявного населення області, за оцінкою, на 1 жовтня 2021 року становила 1355,1 тис. осіб, у тому числі у міській місцевості проживало 603,9 тис. осіб, у сільській – 751,2 тис. Упродовж січня–вересня 2021 року чисельність населення області зменшилась на 5968 осіб. Такі зміни відбулися за рахунок природного скорочення на 6723 особи, водночас зафіксовано міграційний приріст населення на 755 осіб.

Залишається вагомим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених. Упродовж січня–вересня 2021 року в області зареєстровано 8013 живонароджених та 14736 померлих: на 100 померлих припадає 54 живонароджених проти 42 живонароджених у середньому по державі. Порівняно з відповідним періодом 2020 року кількість живонароджених зменшилась на 9,9%, померлих – збільшилась на 8,7%.

Серед померлих – 55 дітей у віці до одного року, що на 10 дітей менше, ніж у січні–вересні попереднього року.

У січні–вересні 2021 року до області прибуло 11090 осіб, вибуло – 10335. Унаслідок міграційного руху в усіх районах, крім Івано-Франківського, зокрема м.Івано-Франківська, та Надвірнянського, спостерігалося міграційне скорочення.