ДЕРЖАВНІ СТАНДАРТИ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Соціальні послуги ОГС

Соціальні послуги є важливими для життя кожної країни оскільки вони відображають соціальні цінності, якість життя, рівень економічного розвитку, рівень дотримання прав людини, та в загальному демократичне управління. Але, не дивлячись на їх важливість,  система надання соціальних послуг має безліч викликів в Україні. Один з викликів – це громадянське суспільство та зростаюча роль організацій громадянського суспільства (ОГС) в політичних, соціальних та економічних перетвореннях в країні. Це відкриває нові можливості як для органів влади, так і для системи надання соціальних послуг.

На протязі всіх років незалежності Україна намагається реформувати систему надання соціальних послуг. На жаль, повільне та несистемне проведення реформ, неефективність роботи виконавчих органів влади, неякісність та обмежений перелік та обєм державних послуг разом з відсутністю достатнього фінансування не дає можливості налагодити ефективне та якісне надання соціальних послуг. Разом з тим, тенденцією останніх років є залучення організацій громадянського суспільства до процесу надання соціальних послуг. Наразі, держава в партнерстві з громадянами та ОГС намагається вирішувати нагальні проблеми, виявляти та максимілізувати існуючі можливості, зменшувати відстань між органами влади та пересічними громадянами. Все більше місця в цих процесах займають ОГС, які стають важливими партнерами для влади співпрацюючи через різні механізми.

За підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні група експертів провела вісім дводенних семінара-тренінга для представників органів влади різного рівня, що залучення до визначення пріоритерів та надання соціальних послуг та представників ОГС, що вже надають або мають бажання надавати соціальні послуги різним цільовим групам, що перебувають у важких життєвих ситуаціях (Програма заходу)

Метою цієї сторінки є допомогти ОГС України, які мають бажання або вже надають соціальні послуги, з нагальною інформацією та матеріалами та документами щодо соціальних послуг.

Всі бажаючі запрошуються до участі в просуванні соціальних послуг в Україні, що надаються ОГС.

Контактна інформація:
e-mail: socialservices@ccc.kiev.ua

Список соціальних послуг, затверджених Міністерством соціальної політики та стандарти їх надання

Стандарт соціальної послуги

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ
соціальної послуги кризового та екстреного втручання

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ соціальної послуги посередництва (медіації)

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ
соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ)

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ соціальної послуги представництва інтересів

ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ соціальної послуги профілактики