Щодо випадку АЧС в Чернігівській області

Дата: 13.03.2018 10:42

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області на території, яка межує з с. Грабівка, Куликівського району, Чернігівської області, виявлено трупи свиней (2 голови), які загинули на території колишньої ферми (200 метрів від с. Грабівка).

Державним науково-дослідним інститутом лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 002016 п.м./18 від 06.03.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.