Ставки земельного податку на 2018 рік

Космацька  сільська рада

об’єднаної  територіальної  громади

Косівського    району   Івано-Франківської  області

Одинадцята  сесія  сьомого демократичного скликання

РІШЕННЯ

від   30 січня      2018  року.                                                                                                                          село  Космач

№  1- 11/2018

Про прийняття ставок   земельного

податку  на  2018 рік.

Розглянувши  питання   про   прийняття   ставок      земельного  податку на 2018 рік,  по  Космацькій сільській  раді  об’єднаної територіальної  громади,  на  виконання  ст., ст. 12,     269, 270, 271, 274,  281  Податкового  кодексу України,  керуючись  п. 24    ст.  26  Закону України  «Про місцеве  самоврядування  в  Україні»  сільська  рада

ВИРІШИЛА:

1. Платниками  земельного  податку є  власники  земельних ділянок,  землекористувачі, фізичні та юридичні  особи.

2. Об’єктами оподаткування  є  земельні ділянки  які  перебувають  у  власності  або  користуванні.

3.  Базою  оподаткування є  нормативно-грошова оцінка  земельних  ділянок з  урахуванням  коефіцієнту індексації.

4. Пільги  щодо сплати земельного податку  для  фізичних  осіб.

4.1. Від сплати звільняються;

4.1.1. інваліди першої  і другої  групи;

4.1.2. фізичні особи, які виховують трьох  і більше дітей до  18-ти років;

4.1.3. пенсіонери (за  віком);

4.1.4. ветерани  війни  та особи  на яких  поширюється  дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії  їх  соціального захисту»

4.1.5.фізичні  особи  визнані  законом  особами, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи.

4.2. Звільнення від сплати податку   за  земельні ділянки,  передбачене  для  відповідної  категорії  осіб  пунктом  4.1. цього рішення   поширюється на  одну земельну ділянку  за кожними видом використання у  межах  граничних  норм:

4.2.1. для   будівництва і  обслуговування  житлового будинку,  господарських   будівель    і    споруд  - не більше  як  0,2500 га.

4.2.2. для  ведення особистого селянського господарства – не більше  як  2,0000   га.

4.2.3. для будівництва індивідуальних  гаражів – не більше  як 0,0100  га.

5.      Пільги  щодо сплати земельного податку для юридичних  осіб.

5.1.   Від  сплати звільняються;

5.1.1. Підприємства  утворені  органами  місцевого  самоврядування за землі комунальної власності.

5.1.2. Релігійні, благодійні, громадські  організації  статути яких  зареєстровані  у  встановленому  законом  порядку.

6. Ставка земельного податку.

6.1. Встановити  по  Космацькій  сільській  раді об’єднаної територіальної громади, на 2018 рік,   ставки    земельного податку за  земельні ділянки   у власності  фізичних та  юридичних осіб,  у розмірі:

-   0,5%  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Космач.

-   0,75%  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Прокурава.

-   0,34%  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Брустурів.

-   1,0%  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки   за  землі  сільськогосподарського призначення.

-   3 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної  ділянки   за  землі  під  комерційною  забудовою.

- 3 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної   ділянки   за  землі  промисловості.

6.2. Встановити  по  Космацькій  сільській  раді об’єднаної територіальної громади,    ставки    земельного податку за  земельні  ділянки   в постійному користуванні  фізичних та  юридичних осіб,  у розмірі:

-   0,5 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Космач.

-    0,75 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Прокурава.

-    0,34 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки  за  землі  під  житловою  забудовою   в  с. Брустурів.

-   1,0 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки   за  землі  сільськогосподарського призначення.

-  1,0 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної ділянки   за  землі  рекреаційного призначення.

-   3,0 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної  ділянки   за  землі  під  комерційною  забудовою.

-    12,0 %  від  нормативно-грошової  оцінки  земельної   ділянки   за  землі  в постійному користуванні     розподілювачів електроенергії.

7.  Рішення  оприлюднити та   довести  до  відома  Косівського відділення  Коломийської ОДПІ Головного управління  ДФС в Івано-Франківській області.

Космацький сільський голова                                                                                                           Д. Д.  Бербеничук.